HaberlerArabistanDünyaOrtadoğuYemen

Sana güçleri, Marib’de ilerliyor

Yemen’de askeri bir kaynak, Yemen ordusu ve halk güçlerinin Marib’in güneyinde bazı köylerde kontrol sağladığını bildirdi.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti güçleri, Marib vilayetinin güneyinde ilerlemeye devam ederek, bazı köylerde kontrol sağlamayı başardı. Yemen birlikleri, el Cubah bölgesinde iki köyde kontrol sağladıktan sonra Cubah’ın doğu bölgelerine doğru ilerlemeye devam ettiler.

Bu arada bazı kaynaklar, Sana güçleri ile eski hükümet güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi. Çatışmaların şiddetlenmesi üzerine eski hükümet, BM’den Sana güçlerinin ilerlemesine engel olmasını istedi.

Eski hükümet dün gece kendi dışişleri bakanının ağzından BM’ye Marib kuşatmasını kırmak için “acil girişim”de bulunması için çağrıda bulundu.

Geçen 24 saat zarfında Yemen ordusu ve halk güçleri ile eski hükümet güçleri arasında Marib’in güneyindeki Abdiye kentinde yaşanan çatışmada çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.

El Masirah TV kanalı da, geçen 24 saatte Suudi koalisyon uçaklarının el Abdiye bölgesine 50 kez saldırı düzenleyerek, bölgede büyük hasara yol açtığını duyurdu./

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.