AsyaGenelHaberlerİranOrtadoğu

Sanchi petrol tankeriyle çarpışan Çin gemisi personeli, kazayı anlatacaklar

İran İslam Cumhuriyeti Limanlar ve Denizcilik Kurumu Başkan Yardımcısı Hadi Hakşinan yaptığı açıklamada, İran’ın Sanchi petrol tankerinin geçirdiği kaza ile ilgili kurulan komitenin Çin’e ait yük gemisi Cristal personeli ile olay hakkında görüşerek, kazanın ebadını öğrenmeye çalışacağını duyurdu.

Bu arada, İran’a ait “Sanchi” tanker gemisinin geçirdiği kazanın üzerinde ortak araştırma başlatmak için İran, Çin, Panama ve Hong Kong arasında bir anlaşma sağlandı.

İran petrolünü taşıyan “Sanchi” tanker gemisinin geçirdiği kazanın üzerinde ortak araştırma başlatmak için İran, Çin, Panama ve Hong Kong arasında bir anlaşma sağlandı.

Geçtiğimiz 6 Ocak’ta kaza geçiren İran’ın petrol tankeri (Sanchi) ile Çin’e ait yük gemisinin kara kutuların mührü Çarşamba günü erken saatlerinde açılarak kodlarını tespit etme işlemleri başlatılmıştı.

Doğu Çin Denizi açıklarında 6 Ocak’ta kargo gemisiyle çarpışarak yanmaya başlayan “Sanchi” adlı petrol tankerinin batmasıyla birlikte 30’u İran 2’si Bangladeş uyruklu 32 kişilik mürettebat da hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.