HaberlerİranOrtadoğu

Şanlı direniş sayesinde İslami Hareket engellenememiştir

İran dışişleri bakanı Menuçehr Mutteki, İran milletinin güçlü mantığına vurgu yaptığı açıklamasında bu milletin şanlı zaferleri ve direnişinin köklerinin şehitlerin pak kanına uzandığını kaydetti.

Dün dışişleri bakanlığı şehit ailelerinin takdir edildiği törende konuşan Mutteki, İranlı kadın ve erkeklerin İslami hareketin başladığı ilk günden itibaren ve özellikle dayatılan savaş yıllarında sergilediği mücadeleye değinerek İran milletinin şanlı direnişi sayesinde düşmanların tüm silahları, komploları ve fitnelerinin bu milletin hareketini engelleyemediğini vurguladı.

Uluslararası mevcut şartlara de temas eden Mutteki, hali hazırda İran aleyhinde yumuşak savaş sürdürüldüğünü, bu savaşta silah ve askeri teçhizat kullanılmadığını ve sadece mantıkların yüz yüze gelmesinin söz konusu olduğunu, İran milleti ise en güçlü mantıkla donandığını ifade etti.

İran’ın barışçıl nükleer faaliyetleri ve batının İran milletinin bu hakkı elde etmesini engelleme çabasına da değinen Mutteki, Dünya Müslümanları ve Mustazafları rehberinin akılcı tedbirleri ve İran milletinin direnişi sayesinde bu alanda da büyük ilerlemeler kaydedildiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.