FilistinHaberlerOrtadoğu

Şartlarımız kabul edilince Şalit gün yüzü görecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), esir değişiminin gecikmesinden dolayı Filistin halkının bir kriz yaşamadığını belirterek, Filistin halkının onurlu bir antlaşmayı sağlamaya çalışan direnişe güvendiğini ifade etti.

Hamas liderlerinden Üsame Hamdan, Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesine verdiği röportajda şöyle dedi: “Filistinli esirler bu önemli aşamayı ve ailelerine dönecekleri günü büyük bir heyecanla bekledikleri halde, bundan dolayı kendilerini helak etmiyor ve krizlere de girmiyorlar. Onlar direnişe güveniyorlar. Hamas Hareketi’nin onurlu bir anlaşma imzalamak için ne kadar çaba harcadığını herkesten daha iyi biliyorlar”.

Hamas lideri, “Netanyahu direnişin şartlarını kabul ettiği an Şalit de gün yüzünü görecektir. Direnişin şartlarını reddetmesi durumunda gerçekleşmeyecek bir esir takasının sorumlusu sadece Netanyahu olacaktır” şeklinde konuştu.
Siyonist asker Şalit’in serbest bırakılmasına karşılık direnişin serbest bırakılmasını istediği Filistinli esirlerden bazılarını bırakmaya yanaşmayan veya serbest bıraktıklarını sürgün etmek isteyen işgal yönetimi görüşmeleri tıkıyor. Hamas Hareketi de bütün baskılara rağmen daha önce verdiği listeden taviz vermiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.