FilistinHaberlerOrtadoğu

Şaul Mofaz’dan yeni bir savaş tehdidi

Siyonist işgal devleti eski Savaş Bakanı ve Knesset üyesi Şaul Mofaz, Gazze’ye yönelik yeni bir saldırı tehdidinde bulundu.

Siyonist işgal radyosu bugün (15 Ekim Perşembe) öğleden önce verdiği haberde, Kadima Partisi’nden Knesset’e giren eski Savaş Bakanı Şaul Mofaz’ın, Gazze’ye karşı daha önce ‘Dökülmüş Kurşun’ saldırısını başlatan İsrail ordusunun yeni bir saldırı başlatmak için emir beklediğini söylediğini aktardı.

İşgal radyosu verdiği haberin devamında eski Savaş Bakanı Mofaz’ın sözlerini şöyle sürdürdüğünü belirtti: “Avrupa ülkeleri İsrail’in “Dökülmüş Kurşun” operasyonunun nedenlerini anlamış durumda. Bunun gibi yeni bir operasyonu başlatmamız durumunda Avrupa yine yanımızda yer alacaktır.”

Türkiye İsrail ilişkilerine de değinen Mofaz, dibe vuran ikili ilişkilerin eski seviyesine getirilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Kaba kuvvetten başka bir şey anlamayan işgal varlığı, eskiden olduğu gibi dayatma ve şantajla iradesini kabul ettirememenin verdiği sancıyla üç yıldır kuşatma altında tuttuğu Gazze’ye yeni saldırı tehditlerini sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.