FilistinHaberlerOrtadoğu

Savaş izzetimize izzet katacaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, Siyonistlerin yapacakları yeni saldırılara karşı hazırlıklı olduklarını belirterek, önümüzdeki dönemde gerçekleşecek olası çatışmaların Filistin direnişiyle Filistin halkının izzetine izzet katacağını ifade etti.

Kassam Tugayları basın sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, Siyonist Başbakan Ehud Olmert’in işgal ordusuyla yerleşimci Siyonistlere, ‘Hamas ile zorunlu bir savaşa’ hazır olmaları çağrısına değinerek, birinci derecede Filistin halkına yapılmış bu tehditlerin, yakında iktidardan düşecek müflislerin vasfı olduğunu söyledi.

Ebu Ubeyde açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Siyonistler en güçlü ve en popüler oldukları bir dönemde bile, her türlü donanım ve güçlerine rağmen Filistin halkını toplu cezalandırmak, onlara ambargo uygulamak, katliamlar yapmak, masum çocuk, kadın ve yaşlıları öldürmekten başka bir şey yapamadılar. Peki, ne oldu da Olmert tam yönetimden uzaklaşacağı bir sırada bu tehditleri savuruyor? Onlar bu tehditleri sadece kişisel çıkar ve propagandaları için savuruyorlar. Siyonistlerin masum insanlara karşı katliam yapmaya hazır olduklarını gayet iyi biliyoruz.”

Kassam sözcüsü devamla şöyle dedi: “Bu tehditler bizi korkutamayacağı gibi bizi sarsamaz da. Tersine; direnişimizle halkımız için şeref sayfaları açacak önümüzdeki çatışmalara bizi daha fazla hazırlayacak ve gücümüze güç katacaktır. Düşmana oranla elimizdeki kıt imkânlara rağmen, önümüzde düşmana karşı koymak, direnmek ve kafasına darbe indirmekten başka seçeneğimiz yok. Çünkü onunla savaşmasak da, yine evlerimizi başımıza yıkıyor, bizi yurdumuzdan çıkarıyor halkımıza karşı katliamlar yapıyor. Allah’ın izniyle var gücümüzle işgal güçlerine karşı koymaya, direnmeye, toprağımızı ve halkımızı savunmaya hazırız. Siyonistler, genelde direniş ruhlu Filistin halkından, özel de ise Gazze ve Kassam Tugayları’ndan çok ağır darbeler yiyecek. İşgal ordusu ahmakça bir eyleme girişmesi halinde, kalbinden çok ağır ve acı darbeler yiyeceği anı beklesin.”

Başa dön tuşu
Kapalı