FilistinHaberlerOrtadoğu

Savunma Bakanı’ndan Seyyad-3 füzesiyle ilgili açıklama

“Seyyad-3” isimli İran yapımı füzenin seri üretimi ve kullanıma sunma aşamasının açılış törenine katılan İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehgan, füze alanında büyük bir adımın atıldığını belirtti.

“Seyyad-3” isimli İran yapımı füzenin seri üretimi ve kullanıma sunma aşamasının açılış töreni, İran Savunma Bakanı
General Hüseyin Dehgan ve Hatem-ül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Tuğgeneral Emir Ferzad İsmaili’nin katılımıyla bugün sabah saatlerinde Tahran’da gerçekleşti.

Savunma Bakanı, Suudi Arabistan’ın geçen günlerde ABD’den yaptığı silah alımına işaret ederek, “Biz komşularımızın İran milletinin bölgede barış ve güvenliği yerleştirmek için sahip olduğu olanaklarını birer fırsat olarak gördükleri yerine bir tehdit şeklinde algılılamasından dolayı çok üzgünüz. Son zamanlarda İran’a karşılık verme amacıyla yapılan masraflı silah alımılarına tanık oluyoruz ki bunlar aslında bölgedeki bazı ülkeler tarafından ABD’ye verilen haraçtır” ifadelerinde bulundu.

General Dehgan sözlerine şunları da ekledi: Müslümanların maddi kaynakları silah alımına harcanarak, küresel sultacı güçlerin takviyesine neden oluyor. Ancak tüm bu çabaların başarısız olduğunu düşünüyoruz.

Tahran’daki terör saldırılarına da değinen Savunma Bakanı, “Bu karanlık olaya en kısa zamanda keskin ve yıkıcı bir yanıtın verildiğini herkes gördü. Bu yönde de ‘Seyyad-3’ füzesinin üretimi bugün daha aktif bir aşamaya ulaşarak, ilk ürünleri de kullanılmaya hazır Hatem-ül Enbiya Hava Savunma Karargahı’na sunulacaktır. Bu girişim ise İran’ın savunma gücünün kalkınması için atılan büyük bir adımdır ve bundan dolayı İslam İnkılabı Rehberi ile milletimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.