FilistinHaberlerOrtadoğu

Seçimler hilesiz olursa Batı Şeria’da HAMAS kazanır

Filistin Meclis Başkanı Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Batı Yaka’da hilesiz bir seçim yapılması durumunda Hamas Hareketi’nin yine kazanacağını belirterek, işgal devletinin, uluslararası basın yayın organlarının ve yapılan anketlerin Hamas Hareketi’nin toplumsal desteğinin gittikçe arttığına işaret ettiğini söyledi.

Dr. Bahr bu açıklamalarını, Hamas Hareketi’nin Nusayrat Mülteci Kampı’nda “Ey Kudüs! Geliyoruz” ismiyle düzenlediği konferansta yaptı.

Dr. Bahr, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Filistin halkı, Filistin davasını zafere doğru harekete geçirme dinamiklerine sahiptir. Bunun en güzel örneği, zaferin duraklarından biri sayılabilecek Kur’an neslinin yüce kitabı üç ay gibi kısa bir süre içinde hıfzetmesidir”.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın aldığı seçim kararını da değerlendiren Bahr şöyle dedi: “Ortadoğu Dörtlüsü Filistin topraklarında yapılacak bir seçimde Hamas’ın değil, kendilerinin belirlediği tarafın kazanmasını istiyor. Ortadoğu Dörtlüsü seçimle Hamas’ta kendini gösteren direnişi tasfiye etmek istiyor”.

Bahr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas Hareketi seçimlerden yanadır ve hiçbir zaman da ondan korkmuyor. Fakat Batı Yaka’da direniş mücahitlerine, eşlerine ve ailelerine yapılan takip, baskı, tutuklama ve işkence burada seçimin yapılmasını imkansız hale getiriyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.