HaberlerİranOrtadoğu

Seçimler için bütün hazırlıklar tamamlandı

İran İslam Cumhuriyeti İçişleri bakanı Sadık Muhsuli, bakanlık olarak, sağlıklı bir seçim için gerekli bütün tedbirlerin alındığını söyledi.

Mahsuli, seçimlerin, İran halkı için büyük bir fırsat, düşmanlar için de büyük bir tehdit olduğunu belirterek, “düşmanların, ülke içerisinde psikolojik bir savaş ortamının oluşması, seçimlerin sağlıklı bir şekilde geçmesinin önlenmesi ve halkın seçimlere katılmasının önüne geçilmesini istediğini” söyledi.

Yapılan anketlerde, seçimlere katılım oranın % 86 düzeyinde olacağının anlaşıldığını belirten içişleri bakanı Sadık Mahsuli, düşman ve düşmanlara bağlı kitle iletişim araçlarının psikolojik savaş çabaları karşısında İran halkı, seçimler ve nizamın önünde büyük bir fırsat olduğunun farkında ve bu bilinçle, geçmişte olduğu gibi geniş bir katılımla, dünya’ya dine dayalı demokrasi örneğini ortaya koyacaklarını, önceki seçimlere oranla daha fazla bir katılımla, düşmanların karamsar hale getirileceğini söyledi.

Muhsuli açıklamasında halkın, 12 Haziran seçimlerini bilinçli ve dirayetli bir katılım göstereceğini hatırlatarak, “yapılan anketlerde halkın seçimlere geniş bir şekilde katılacağı anlaşılmaktadır.

Seçimlerle ilgili olumsuz propaganda yapıldığını bu tür çalışmaların önünün alınacağını söyledi.

İçişleri bakanı açıklamasında seçim çalışmalarında tamamen serbest bir şekilde yürütüldüğünü, adaylar ve adayların taraftarlarının yasalara uygun bir şekilde çalışmalar yürütülmesi için gerekli imkanların hazırlandığını dile getirdi

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.