HaberlerİranOrtadoğu

Seçimlerden sonra devrimin temeli sağlamlaşmıştır

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Genel Komutanı, “Seçimlerden sonra meydana gelen olaylardan devrimin ve İran İslam Cumhuriyeti’nin temeli daha da güçlenmiştir”şeklinde konuştu.

Devrim Muhafızları’nın siyasi yetkilikerine hitaben konuşma yapan Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, amacı devrimi savunmak olan Devrim Muhafizları, devrimin devamı ve korunması için belirleyici bir rol oynaması gerektiği gibi politikaya asla müdahele etmemesi gerektiğini söyledi.

Yasalara aykırı davrananlara ve ortamı gergin yapmaya çalışanlara işarer eden Devrim Muhafızları Genel Komutanı, halkın eşsiz bir biçimde seçimlere katılması ve İslam düzenine evet oyu vermesinin fasıt düşüncelere sahip olanlara yönelik kesin bir yanıt olduğunu ifade etti.

Durum Devrim Muhafızlarınca devredildikten sonra ortam yatıştığını ve son olaylarda derin bir fitne yattığını ifade eden Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, “İslami Devrim Lideri 15 yıla aşkın fakirleşmeye, çifte standartlara ve adaletsizliğe karşı mücadele sancağı taşımıştır. Bu yönden yüksek miktarda halkta beklenti olüştü ve neticede yüksek oyunu bu doğrultuda verdi”dedi.

Devrim Muhafızları Genel Komutanı, “Seçimlerden sonra meydana gelen olaylardan devrimin ve İran İslam Cumhuriyeti’nin temeli daha da güçlenmiştir”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.