FilistinHaberlerOrtadoğu

Şefa Amr katliamı beşinci yıldönümünde anıldı

Şefa Amr katliamının beşinci yıldönümünde Şefa Amr halkıyla bölgeye yakın oturan yüzlerce Filistinli beş yıl önce meydana gelen cinayeti kınamak ve katil gaspçı Netan Zada’yı öldürmekten mahkûm olanlarla dayanışmak için dün akşam bir etkinlik yaptı.

Etkinliğe bölge halkının yanında katliamda şehit olanların yakınlarıyla, toplumun önde gelen siyasi liderleri de katıldı.

Etkinlikte bundan beş yıl önce, Ağustos 2005’te Siyonist gaspçı Zada adındaki terörist tarafından işlenen katliam anıldı. Terörist Zada sivilleri taşıyan bir otobüse saldırmış, saldırıda ikisi kardeş dört kişi şehit olmuştu.

Etkinliğe katılan şehit yakınları şöyle dedi: “Yavrularımız iliklerine kadar ırkçılığın işlendiği gayrımeşru Siyonist yönetimdeki insanların kin ve nefretini yansıtıyor. Bu insanlar bizi yurdumuzdan çıkarmak için her türlü baskıyı uyguluyor. Yüksek sesle şunu söylemek istiyoruz. Biz buradan asla gitmeyeceğiz. Yurdumuzda kalmaya devam edeceğiz. İşgalciler bir gün mutlaka buradan gidecekler. Şehitlerimizi uğurlarken aynı zamanda direnişimize de devam edeceğiz. Saldırılara ve zulme karşı ön saflarda olmaya devam edeceğiz”.
Program, faşist ve katil Zada’nın terör eylemi ve eylemin ardından halkın ona karşı koyuşunu yansıtan duygusal bir belgeselle sona erdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.