FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehadet, direniş ve ilkelere bağlılığın faturasıdır

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, ulusal sabitlere bağlı kalmanın zaruretini belirterek, Filistin hükümetinin bazı çevrelerden aldığı ayartıcı tekliflere rağmen dönüş hakkı, esirler, işgal altındaki toprakların kurtarılması ve Kudüs gibi konulardan kesinlikle taviz vermeyeceğini belirtti.

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetine bağlı İçişleri Bakanı Fethi Hammad bu önemli açıklamalarını, İçişleri Bakanlığının dün Gazze’de toplumun ileri gelen şahsiyetleriyle yaptığı toplantıda dile getirdi.

Hammad konuşmasının devamında şunları söyledi: “Zafer yakındır. Filistin halkı bu büyük zafere doğru önemli adımlar attı. Birçok mevzide Siyonistleri bozguna uğrattığı gibi, Furkan savaşında düşmanı çok kritik noktalardan vurması ve füzeleri daha derin bölgelere atmayı başarması düşmanı fazlasıyla zor durumda bıraktı.”

Önümüzdeki zaferin yeryüzündeki şer güçlerinin yok edilmesi şeklinde olacağını ve Hz. Peygamber (s.a.s)’ın müjdelediği hilafetin de Filistin halkına fazlasıyla yaklaştığını belirten Hammad, bu zafer için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının sonunda toplumun ileri gelen şahsiyetlerine yönelen İçişleri Bakanı Hammad şöyle devam etti: “Elimiz elinizde… Biz sizin hizmetkârınızız… Üzerimizde emeğiniz ve üstünlüğünüz var.. Bütün kapılar size açıktır… Zulüm ve zalimleri defetmede büyük katkılarınız olmuştur.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.