FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehadet eylemlerini engellemek için Kudüs caddelerine beton bloklar ekleniyor

Siyonist işgal rejimindeki gazetelerden Yediot Aharanot dün akşam verdiği haberde, işgal altındaki Kudüs’teki Siyonist polis müdürü Moshe Edri’nin Filistinliler tarafından yapılması muhtemel eylemleri engellemek için şehirdeki tren istasyonlarına beton blokların, önemli noktalara da ek polislerin yerleştirilmesi için talimat verdiğini belirtti.

Gazete verdiği haberin devamında kararın dün yapılan saldırıların ardından alındığına dikkat çekti.

Dün gündüz Kudüs’e yapılan feda eyleminde biri subay iki polis hayatını kaybetti, çoğu polis 14 kişi de yaralandı.

Kudüs’teki eyleminin yarattığı şok geçmeden bu sefer El-Halil’de bir eylem gerçekleşti. Siyonist askerlere karşı yapılan araçlı saldırıda biri ağır 3 asker yaralandı.

Gazete devamla, “Karar gereği tren ve metro istasyonlarına betondan yapılmış bloklar bırakılacak. Bunun yanında kalabalık yerlerde polislerin sayısı artıracak. Askerlere taş atmaların artması, polis ve askerlere karşı yapılan iki araçlı saldırı olayların kontrolden çıkmak üzere olduğunu gösteriyor” değerlendirmesini yaptı.

Dünkü olayların ardından Siyonist İç Güvenlik Bakanı’nın işgal askerleriyle işgal polisine araçla eylem yapanların vurulması ve evlerinin yıkılması için yeşil ışık yakması, bundan sonra da öldürme ve yıkımların eskisi gibi yaşanacağının işareti olarak değerlendirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.