HaberlerİranOrtadoğu

Şehadet kültürü toplumu hayatta tutar

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran’ın yenilgiyi kabul etmemesinin, şehadet ve fedakârlık kültürünün bir sonucu olduğunu söyledi. İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî bir grub şehid ve gazi ailesiyle yaptığı görüşmede, “İran bu gün güçlü, kararlı ve yenilgi kabul etmez bir dik duruş sergiliyorsa, bütün bir dünya İran’ın gücünü kabul ediyorsa, bütün dünya’ya örnek oluyorsa, bu şehadet kültürünün, fedakarlık kültürünün, sabır ve dirayetin bir sonucudur ” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, mevcut şartlarda, İslam nizamı ve İran halkı düşmanlarının oldukça karmaşık fitne siyasetleri izlediğini hatırlatarak, ” düşmanlar bir kez daha yanlış yaptılar, bir kez daha yanıldılar. Çünkü İran halkı rahmetli İmam Humeyni’nin terbiyesinden geçtiler, ehl-i beyt’in yolunu takib etmektedirler ” dedi.
Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad konuşmasında, fedakârlık ve özveride bulunmak kültürüne her zaman ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “fedakarlık, özveri ve şehadet kültürü toplumda var olduğu sürece, o halk var olacaktır. O halk hiçbir zaman zillet altına girmeyecektir. Tarihte yaşanan olaylarda bunu göstermiştir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.