FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehadet operasyonlarına her an başlayabiliriz

Parlamentodaki Değişim ve Islah grubu milletvekillerinden İsmail el-Eşkar, işgal devleti Savaş Bakanının direniş füzelerini Gazze’ye yapacakları büyük bir saldırıyla önleyecekleri yönündeki sözlerini seçim propagandası olarak algıladıklarını belirterek, Hamas’ın bu tür tehditleri ciddiye almakla beraber, bunların yaklaşan seçimlerde daha fazla oy toplamak amacıyla yapıldığını düşündüğünü belirtti.

Eşkar, bugün (25 Aralık Perşembe) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İşgal devleti Savaş Bakanı Ehud Barak’ın sözleri, kendisinden önceki liderlerin yaptıkları tehditlerin aynısıdır. Birinci intifada zamanında İzak Rabin, Filistin halkının kemiklerini öğütmekle tehdit ederken, Şaron intifadayı yüz gün içinde sona erdireceğini söylemişti. Yıllar geçti, direniş hala devam ediyor. Onların hepsi gitti ve açıklamaları da raflara kaldırıldı. Ama Filistin halkı, işgal devletinin bütün zorbalıklarına, zulümlerine ve devasa ordusuna karşı direnmeye devam ediyor.”

Eşkar sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal devleti Filistin halkının bütün dinamiklerini ve alt yapısını yerle bir etmeyi düşünüyorsa, şunu iyi bilsin ki; biz halkımızı korumaktan geri durmayacağız ve teslim bayrağını kaldırmayacağız. Direniş güçleri, çete devletine eski günleri tekrar geri getirecek, füzelerin yanında istişhad eylemlerine de yeniden başlayacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.