FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Aileleri : Abbas bizi sırtımızdan hançerledi

Siyonistlerin Gazze’ye saldırısı sonucu şehit olan ve yaralanan Filistinlilerin yakınları, insan hakları örgütlerinden Goldstone Raporu’nu uluslararası mahkemelere taşımalarını ve Filistin halkına karşı insanlık suçu işleyen Siyonist lider ve komutanların yargılanması için kendilerine yardım etmelerini istediler.

Kurbanlar yakınları bugün (6 Ekim Salı) Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Gazze’deki merkezi önünde yaptıkları gösteride, Goldstone Raporu’nun görüşülmesinin ertelenmesini sağlayan Abbas yönetimini şiddetle kınadıklarını belirterek, Abbas yönetiminin bu tavrıyla işgal ordusunun saldırılarında hayatını kaybeden ve yaralanan binlerce kişinin kanını ve sıkıntılarını hafife aldığını ifade ettiler.

Siyonist işgal ordusunun Gazze savaşında yaptığı ed-Daye katliamından kurtulan tek kişi olan Nafiz ed-Daye yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Goldstone Raporu’nu erteleten Abbas yönetimi bizi arkadan hançerledi. Abbas yönetimi bu tavırla çocuklarımıza, kadınlarımıza karşı her türlü katliamı meşru gören ve Filistin halkına karşı soykırım uygulayan Siyonistlere karşılıksız bir hizmette bulundu.”

Hiç kimsenin haklarından taviz vermeye ve kanları üzerinden pazarlık yapmaya hakkı olmadığını belirten Nafiz ed-Daye, “Bizim meselemiz insanı bir meseledir. Siyonist komutan ve liderlerin yargılanması tamamıyla şahsi bir haktır. Abbas veya yönetiminin bu hususta bizi temsil etmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Daye sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar işgalcilerin bir parçası haline mi geldiler? Katliamın boyutunu örtmeye çalışan bu insanların yaptıkları karşısında gerçekten sarsıldık. Düşmanın bize saldırmasında bunların parmağı ve teşviki var.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.