FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid aileleri direnişe biatini yeniledi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden şehit Nizar Reyyan’ın oğlu şehit aileleri adına direnişe biatlarını yenileyerek, Filistin halkının haklarını ve davasını savunma yolunda daha çok fedakarlığa hazır olduklarını söyledi.

Şehit Nizar Reyyan’ın oğlu Bera Reyyan, Filistin Parlamentosu’nun Siyonist işgal güçleri tarafından bombalanmasının birinci yıldönümü vesilesiyle dün (2 Ocak Cumartesi) Gazze kentindeki Reşad Eş-Şeva Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuştu.

Filistinli milletvekillerinin şehit ailelerine desteğini, evlerini ziyaret ederek acılarını paylaşmalarını öven Bera Reyyan, işgalcinin insanları şehit etmesinin ve evleri yıkmasının zafer olmadığını kaydetti.

Şehit yakınlarının işgalcinin Gazze’de işlediği cinayetler nedeniyle yargılanması için birçok yerde dava açtığına işaret eden Bera Reyyan, “İşgalcinin hesabı yargılanmakla bitmeyecek. İşgalcinin hesabı ancak işgalin ortadan kalkmasıyla bitecek” dedi.

Filistin’in ileri gelen ilim adamlarından, hadis profesörü ve aynı zamanda önemli bir dava önderi olan Şeyh Nizar Reyyan 1 Ocak 2009’da işgal savaş uçaklarından evine atılan yaklaşık bir ton ağırlığındaki bombayla 50 yaşında hayatını kaybetti. Saldırıda Üstat Nizar Reyyan’la birlikte dört eşi ve 11 çocuğu da şehit oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.