FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Heysem’i onbinler uğurladı

Abbas’a bağlı milis güçleri ailesinin otopsiyi reddetmesi üzerine bugün (15 Haziran Pazartesi) öğle saatlerinde 28 yaşındaki Hamas üyesi şehid Heysem Amr’ın cenazesini ailesine teslim etti.

Şehidin El-Halil’in Dora bölgesinde düzenlenen ve Abbas milislerinin uygulamalarını protesto gösterisine dönüşen cenaze törenine onbinlerce Filistinli katıldı.

Şehit Heysem Amr’ın ailesi şehidin vücudunda işkence izleri gördüklerini ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar, kızarıklıklar ve morarmalar olduğunu, şehidin evine toplanan herkesin tüm bu işkence izlerine şahit olduğunu bildirdi.

İnsan hakları dernekleri şehit Heysem Amr’ın cesedine otopsi yapılmasını talep ettiyse de, şehidin ailesi tiyatro olarak nitelendirdiği otopsiden herhangi bir sonuç alınamayacağına inandığı için bu talebi reddetti.

Heysem Amr’ın işkenceyle şehit edildiğine kesin olarak inanan aile, optopsi yapılması halinde sonucun daha önce Şeyh Mecd El-Bergusi ve Muhammed El-Hacc’ın şehit edilmelerinde olduğu gibi Abbas’a bağlı milislerin lehine olacak şekilde açıklanacağını söyledi.

28 yaşındaki Şehit Heysem Amr’ın Dora Beldesi’ndeki bir sağlık merkezinde sağlık görevlisi olarak görev yaptığı ve İslami Hayır Derneği Yönetim Kurulu üyesi olduğu bildirildi.

Hamas üyesi olma suçlamasıyla işgal zindanlarında iki yıl yatan Heysem Amr’ın Ramallah Yönetimi’ne bağlı milisler tarafından Perşembe günü aynı suçla gözaltına alındığı açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.