FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid kanına ihanet edenler cezalandırılacak

Fetih hareketinin askeri kanadı durumundaki Aksa Şehitleri Tugayları’na bağlı Şehit Eymen Cude Birliği Genel Sekreteri Ala Tafiş, Fetih’in içindeki direniş grubu olarak uluslararası camiada işgal güçlerine karşı bir kampanyaya sebep olması beklenen Goldstone Raporu’nun geciktirilmesine karışanların yargılanması için devrim mahkemesi kurmayı kararlaştırdıklarını belirtti.

Tafiş, bugün (07 Ekim Çarşamba) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aksa Şehitleri Tugayları’nı ancak bu siyasi cinayetten sorumlu olanların idam edilmesi hoşnut edecektir. Böyle bir idam herkesin önünde gerçekleşmeli ki, Filistin davasıyla aziz şehitlerin kanına ihanet etmenin cezasının ne olduğu anlaşılsın. Fetih, içindeki hainleri cezalandırmazsa, bu kez Fetih’in içindeki direniş güçleri görevi üstlenecek; vatanına, davasına ve şehitlerin kanına ihanet edenleri cezalandıracaktır.”

Tafiş, yaptığı açıklamanın devamında raporun ertelenmesinde etkisi olan bütün şahısların deşifre edilmesini ve hak ettikleri cezayı almaları için de devrim mahkemesinde yargılanmalarını istedi.

Aksa Şehitleri Tugayları’nın önemli liderlerinden olan Tafiş yaptığı açıklamada ayrıca, sıfatı ve konumu ne olursa olsun, raporun ertelenmesine neden olanların görevden alınmaları ve büyük ihanetle yargılanmaları gerektiğini belirterek, birçok kurban veren direnişin hiç kimseye şehit kanları üzerinde pazarlık yapmasına veya bu kanları satmasına izin vermeyeceğini ifade etti.

Ramallah yönetiminin Raporu erteletmek için öne sürdüğü gerekçelerin doğru olmadığını belirten Tafiş şöyle devam etti: “Direniş olarak bizler Filistin halkına adil davranılması için Araplarda veya dünyada bir konsensüsün oluşmasını bekleyemeyiz. Raporun erteletilmesi için öne sürülen gerekçeler mantıklı olmadığı gibi, ikna edici de değildir.”

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.