FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Komutan Dudin ebedi yolculuğa uğurlandı

İşgal yönetiminin Kassam komutanı Abdülmecit Dudin’in cesedini el-Halil şehrindeki devlet hastanesine teslim etmesinin ardından, bugün binlerce Filistinli şehidi doğum yeri olan Dura bölgesinin 20km yakınındaki Burc köyünde ebedi yolcululuğuna uğurladı.

Hastaneden alınan şehide eşlik eden binlerce Filistinli şehidin doğum yeri olan Burc köyüne geldi. Ailesinin son kez şehitlerini görmesinin ardından cenaze namazı için Salih Telahime mescidine getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından şehit komutan, arkadaşı şehit Salih Telahime’nin yanında defnedildi.

Şehidin cenazesinde toplanan binlerce Filistinli işgal ve işgale hizmet eden güçlerin aleyhinde sloganlar atarak, Kassam Tugayları’ndan da şehidin intikamını almasını istediler.

Cenaze törenine telefonla katılan Filistin meclis üyesi Muşir el-Mısri topluluğa seslenerek, bu barbar ve zalim işgale karşı koymanın direnişin hakkı olduğunu belirtip, uygun zamanda ve uygun yerde uygun misillemenin yapılacağını ifade etti.

Mısri daha sonra, Ramallah takımından direniş mücahitlerini kovalamaktan vazgeçmesini, hapishanelerde tuttuğu bütün Filistinlileri serbest bırakmasını isteyerek, direniş mücahitlerinin koruması gerektiğini ifade etti.

Muşir el-Mısri’nin ardında Batı Yaka’daki bazı siyasi liderler, aşiret liderleri ve Filistinli grup temsilcileri de birer konuşma yaparak şehidin yiğitliği, mücadelesi, sabrı ve ailesinin 17 yılık mücadelesinden bahsettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.