FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid komutanların intikamı alınacak

Halk Direniş Komiteleri’nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları, işgal ordusunun dün gece geç saatlerde Gazze’ye düzenlediği saldırı sonucu şehit olan cephe komutanlarından es-Semiri’nin intikamını alacağını duyurdu.

Nasır Salahuddin Tugayları sözcüsü Ebu Mücahid bugün (6 Ocak Çarşamba) yaptığı açıklamada, Siyonist işgal ordusunun Filistin halkıyla direnişine karşı sürdürdüğü cinayetlere karşı eli kolu bağlı durmayacaklarını belirterek, direnişin olası bir saldırıya karşı hazırlıklı olduğunu ifade etti.

İşgal ordusunun dün gece düzenlediği hava saldırısında Nasır Salahuddin Tugayları’nın cephe komutanlarından Cihad es-Semiri (22) şehit olmuş, dört mücahit de yaralanmıştı.

Dünkü saldırıda yaralanan mücahitlerden biri daha şehit oldu.

Diğer taraftan, Siyonist işgal ordusuna bağlı dört tank ile üç buldozerin bugün sabah erken saatlerde Gazze’nin orta kesiminde bulunan Deyru’l-Belah’ın doğusuna sınırlı bir şekilde girdiğini belirten kaynaklar, bu güçlerin tarım arazilerini tahrip ettiklerini ve bölgeye yakın evlere de gelişi güzel ateş açtıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.