FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Mebhuh: Bu yola girenin sonu bellidir

Yaklaşık iki hafta önce Mossad ajanları tarafından şehit edilen Hamas’ın silahlı kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından Mahmud El-Mebhuh ile şehadetinden bir süre önce yapılan röportaj yayınlandı.

Röportajda, Siyonist işgalci tarafından kendisini öldürmeye yönelik üç suikast girişimi yapıldığını söyleyen El-Mebhuh, “Ömürler Allah’ın elindedir. Bu yolu seçen sonunun ne olacağını bilir” dedi.

Filistin direnişinin işgalciye daha fazla kayıp verdirmesini ümit ettiğini dile getiren El-Mebhuh, “İşgalcinin bu cinayetlerine ve katliamlarına er ya da geç cevap vermek gerekir” şeklinde konuştu.

Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları kurucularından Mahmud El-Mebhuh, 20 Ocak’ta Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde kaldığı otel odasında Siyonist ajanlarca şehit edilmişti.

El-Cezire kanalının kendisiyle yaptığı ve dün (6 Şubat Cumartesi) yayınladığı röportajda 1989 yılında iki Siyonist askeri esir almalarının ardından Siyonistlerin kendisine ilk kez 1991 yılında suikast girişiminde bulunduğunu anlatan El-Mebhuh, ikinci girişimin ise Kassam komutanlarından İzzeddin Şeyh Halil’in Mossad tarafından Nisan 2004’te Şam’da suikastle şehit edildiği günlerde yapıldığını söyledi.

Üçüncü suikast girişiminin de Hizbullah komutanlarından İmad Muğniye’nin Şubat 2008’de öldürülmesinden bir ay sonra gerçekleştirildiğini anlatan El-Mebhuh, “Allah’a hamdolsun yüksek bir güvenlik hissine sahibim. Kişisel güvenlik tedbirlerimi ihmal etmiyorum. Fakat ömürler Allah’ın elindedir. Bu yolu seçen sonunu bilir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.