FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Mebhuh’un ailesi cinayetin aydınlatılmasını istedi

20 Ocak Çarşamba günü Dubai’de kaldığı otel odasında Mossad ajanlarınca öldürülen şehit Mahmud Abdurrrauf El-Mebhuh’un ailesi, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed En-Nuheyyan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid El-Mektum’dan oğullarına düzenlenen suikastin bir an önce çözülmesi için çalışmalarını istedi.

El-Mebhuh ailesi, dün (30 Ocak Cumartesi) basına yaptıkları açıklamada, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından olan oğullarını Dubai’de öldürmekle suçladığı Siyonist dış istihbarat birimi Mossad aleyhine İngiltere’de dava açacaklarını söyledi.

Dubai Polisi Müdürü Dahi Halfan, Mahmud El-Mebhuh’un katillerinin peşinde olduklarını açıklamıştı.

Dubai Polisi’nin konuyla ilgili yayınladığı bildiride de, katillerin büyük bölümünün Avrupa ülkeleri vatandaşı olduğu ve yakalanmaları için Dubai Polisi’nin Interpol ile birlikte çalıştığı belirtildi.

Bildiride ayrıca, zanlıların Mahmud El-Mebhuh’un öldürüldüğü gün ülke dışına çıktıklarının tespit edildiği kaydedildi.
Filistin’in içinden ve dışından yaklaşık 500 sivil toplum kuruluşu da dün yayınladıkları bildiride Birleşik Arap Emirlikleri yöneticilerine seslenerek, kimlikleri tespit edilen şehit Mahmud El-Mebhuh’un katillerinin bir an önce yakalanmasını ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde mahkemeye çıkarılarak cinayetten yargılanmalarını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.