FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Mebhuh’un kanı yerde kalmayacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir El-Mısri, Dubai’de Mossad ajanlarınca şehit edilen Mahmud El-Mebhuh’un kanının yerde kalmayacağını söyledi.

Milletvekili Muşir El-Mısri, Kassam komutanlarından Mahmud El-Mebhuh’un şehit edilmesini protesto etmek için Hamas’ın dün (30 Ocak Cumartesi) Gazze’nin kuzeyinde düzenlediği gösteride yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Siyonistler çocuklarımızı öldürdüler, Ebu’l-Abd (El-Mebhuh) da onların askerlerini öldürdü. Siyonistler çocuklarımızı esir aldı, Ebu’l-Abd da onların çocuklarını kaçırdı. Onlar Ebu’l-Abd’i Gazze’den çıkardılar, Ebu’l-Abd da düşmanın kalelerini vuran Grad füzelerini getirdi. Ebu’l-Abd’in ismi düşmanın kalbine korku salıyordu.”

Mahmud El-Mebhuh’un şehit edilmesine karşılık Siyonist düşmana mutlaka misillemede bulunulacağı sözünü veren Muşir El-Mısri, misillemenin yerini ve zamanını ise İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın belirleyeceğini bildirdi.

Konuşmasının sonunda El-Mebhuh ailesine, şehidin annesine ve babasına selamlarını gönderen ve başsağlığı dileğinde bulunan milletvekili El-Mısri, Siyonist düşmanın ödeyeceği faturanın ağır olacağını da sözlerine ekledi.
Gösteriye katılan ve El-Mebhuh ailesinin evine kadar yürüyen Filistinliler ise, Siyonist işgal devletinin cinayetlerini kınayan sloganlar atarak, El-Kassam Tugayları’ndan şehidin intikamını almasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (77) içerik yüklenmiştir.