AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Şehid Şeyh Şahate, Kum kentinde rahmetle anıldı

Geçtiğimiz günlerde Mısır’da terörist gruplarca öldürülen Mısır din alimlerinden şeyh Şahate’yi anmak için Tahran’ın güneyinde yer alan Kum kentinde bir tören düzenlendi.

Şeyh Şahate ve beraberindekileri anma töreni dün akşam Kum Şehitler Hüseyniyesine düzenledi.

Törende Kum İslami İlimler Merkezi önemli din alimlerinden Ayetullah Cafer Subhani, Ayetullah Alevi Gerekani, Ayetullah İbrahim Emini, Ayetullah Rıza Üstadi, Ayetullah Murteza Muktedai, Kum valisi, diğer bir çok taklit merciii, din alimi ve Müslüman ülkelerden dini şahsiyetler ve talebeleri katıldılar.

Şeyh Şahate’yi anma merasiminde Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin tilaveti ardından, katılımcılar fatiha ve dualar okuyup Şehy Hasan Şahate ve beraberindekileri rahmetle andılar.

Törene katılan mısırlı din alimi hüccetülislam Faysal El-Cezairi, şeyh şahate ve beraberindekilerin Siyonist destekli terörist gruplarca feci şekilde öldürülmesinin, ortaçağın cinayetlerinden daha da feci olduğunu belirterek, lanetlediğini açıkladı.

Bilindiği gibi vahhabi ve selefi teröristler bundan bir kaç gün önce Mısır’ın başkenti Kahire’nin güneyinde bulunan El-cize eyaletinde, ehlibeyt imamlarının 12.si hz. İmam Mehdi’nin (as) mübarek veladeti yıl dönümü kutlamalarına saldırarak aralarında şeyh Şahate’nin de bulunduğu 4 Şii Müslüman’ı şehid etmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (6) içerik yüklenmiştir.