FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehid Suvayti’nin 4 yakın akrabası tutuklandı

Siyonist işgal güçlerinin Batı Yaka’nın El-Halil şehrine bağlı Beyt Avva kasabasında 70 araçla yaptığı baskının ardından şehit ettiği Kassam komutanı Ali Es-Suvayti’nin yakın akrabalarından 4 kişiyi tutukladığı bildirildi.

Kaynakların ifadelerine göre, işgal güçleri Kassam komutanını şehit ettikten sonra şehidin kaldığı ve yerle bir edilen evin sahibi Meysune Abdülcelil Er-Recub’u tutukladıklar. Er-Recub, hâlâ Siyonist zindanlarda bulunan ve müebbet hapse mahkûm olan esir Mahmud Es-Suvayti’nin eşidir.

Bununla yetinmeyen işgal güçleri Meysune Er-Recub’un üç kardeşi Nasır, Ahmed ve Osman’ı da tutuklayıp Asyon askeri kışlasına götürdüler.

Batı Yaka’nın güneyine düşen Beyt Avva kasabasında sekiz yıldır aranan Kassam mühacidi Ali Es-Suvayti (40), bulunduğu evi kuşatan işgal askerleriyle Kassam mücahidi arasında yaşanan şiddetli çatışmanın ardından dün (26 Nisan Pazartesi) şehit edilmişti.

Güvenilir kaynaklar yaptıkları açıklamada, şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Mahmud Es-Suvayti’nin evinde barınan Kassam mücahidi Ali Es-Suvayti’nin helikopterler eşliğinde eve baskın düzenleyen işgal askerleri tarafından şehit edildiğini ifade ettiler.

Görgü şahitleri de şu bilgileri vermiştiler: “Bugün (26 Nisan Pazartesi) sabah erken saatlerde işgal askerleri 70 kadar askeri araç ve buldozerle kasabayı kuşattılar. Ardından mücahidin bulunduğu evi muhasaraya alıp evdekilerin teslim olmasını istediler. Ev halkı direnince bu kez evi yoğun ateş altında tutarak ev halkını zorla dışarı çıkardılar. Ev halkı dışarı çıktıktan sonra teslim olmayı reddeden Kassam mücahidi ile işgal güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. 4 saat süren çatışmadan sonra işgal askerleri evi patlayıcılar ile havaya uçurdular. Olayda şehit olan Kassam mücahidini iplerle çeken işgal askerleri, ailesine ancak bir saat sonra teslim ettiler.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.