FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehidler, Batı Şeria’daki direnişi kuvvetlendirecektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Abbas güçlerinin işgal güçleriyle yaptığı işbirliği sonucu Kalkiliya’da şehit ettiği Kassam komutanı Muhammed es-Semman ile yardımcısı Muhammed Yasin için dün Cibaliya mülteci kampında taziye çadırı kurdu.

Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan Cibaliya’da polis merkezinin önünde kurulan çadıra binlerce Filistinli vatandaş ziyaret için gelirken, sivil toplum kuruluşları ile grup temsilcileri, toplumun önde gelen liderleri, birçok kurum temsilcisi ve emniyet görevlisi de ziyarette bulundu.

Çadırda Filistin Meclisi adına bir konuşma yapan milletvekili Muhammed Şihab, Abbas güçlerinin böyle alçakça bir cinayet işlemelerinin Abbas, Feyyad ve Batı Yaka’daki güçlerin komutanlarının alnında kara bir leke olacağını söyledi.

Şihab devamla şöyle konuştu: “Kalkiliya’da şehit olan Kassam komutanlarının kanları Ramallah takımının bütün ihanetlerine rağmen Batı Yaka’nın sadece azim ve kararlılığını artıracaktır.”

Abbas çetesinin Kalkiliya’da taziye çadırı kurulmasını engellemesini de kınadıklarını belirten Şihab, “Böyle bir engelleme Siyonistlerin kucağında büyüyen Abbas’ın Siyonist zihniyetli güçleri için çok da tuhaf değildir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.