HaberlerİranOrtadoğu

Şehidler unutulmadığı müddetçe tehditlerden korunacağız

İran Kooperatif Bakanı Muhammed Abbasi “İran’da İstilacıların yolundaki esas engel Velayet-i Fakih ve ülke halkının bilinç seviyesidir” dedi.

İran Kooperatif Bakanı Muhammed Abbasi, Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ın savaş cephesi arkadaşlarından Şehid Yusuf Kanaat’ın Amul kentinde düzenlenen 21. anma merasiminde Ahmedinejad’ın sözlü mesajını iletirken “Bu ülkede Şehitleri unutmadığımız sürece, İran’ın tehditlerden korunduğuna şahit olduk” diye vurguladı.

Abbasi bu törende yaptığı konuşmada ayrıca İnkılâp düşmanlarının son yıllarda İran halkına yönelik tehditlerini yüzsüzlük ve küstahlıkla ifade ettiklerine değinerek “Son 6 yıl ve özellikle de son birkaç yılda düşmanların bizlere karşı kinci tavırları yoğunlaştı. Bu arada ecnebi mihraklara bağlı, İnkılâp karşıtı iç unsurlardan da kimileri, düşmanla aynı safta yer almaya başladı” ifadesini kullandı.

Kooperatif Bakanı Abbasi konuşmasının devamında İran halkının tüm bu komplolara karşın İslam İnkılâbı süresince edindiği bilinci ve bağlı kaldığı Velayet-i Fakih sayesinde düşmanı içeride ve dışarıda tespit edebildiğini ve bilinçli bir şekilde sahnedeki yerini aldığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.