ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Şehit El-Samed’in İntikamı İçin Sana’da Hazır Ol Konumuna Geçildi

Amerika-Suudi Koalisyonu askerlerinin Yemen’e karşı Asir’de bulunan Ezik bölgesine düzenlediği saldırı başarısız oldu ve çok sayıda işgal kuvveti öldürüldü ve yaralandı.

İşgalci Suudi askerlerin bu bölgeye saldırıları saatlerce hiç ilerleme kaydetmeden devam etti ve nihayetinde başarısız oldu ve bu kuvvetlerden çok sayıda kişinin ölümüne neden oldu.

Öte yandan Yemen ordusu ve halk güçleri ise işgalci Suudi kuvvetlere topçu saldırısı düzenleyerek onlara ait çok sayıda silahı ele geçerdi.

Aynı zamanda Suudi askerlerinin Aleb geçidi yakınlarındaki konuşlanma bölgesi de Yemen ordusunun topçu saldırılarının hedefi oldu.

Sana’da Şehid el-Samed’in intikamını almak için barışçıl miting düzenlendi

Sana eyaletinin Hamdan bölgesinde tanınmış kabile liderleri ve büyükleri, Şehit el-Samed’in intikamını almak için savaş cephesine gitmeye hazır olduklarını göstermek adına barışçıl bir miting düzenledi.

Bu bölge sakinleri, Şehit el-Samed’e düzenlenen suikastı, işgal kuvvetlerinin ve uşaklarının çöküşünün nedeni olarak nitelendirerek, işgalcilerin ve uşaklarının kökünü kazımak için bütün halkın ayağa kalkması gerektiğini vurguladı.

Hamdan halkı aynı zamanda Şehit el-Samed kervanının teçhizatlandırılarak Yemen ordusu ve halk güçlerinin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Kabileler Şehit el-Samed’e olan bağlılıklarını açıklamak için barışçıl bir toplantı düzenledi

Öte yandan el-Cevf eyaletindeki Zu Hüseyin kabilesi üyeleri, Şehit el-Samed’e olan bağlılıklarını açıklamak için barışçıl bir kabile toplantısı düzenledi.

Bu toplantıya katılanlar, Şehit el-Samed’in yolunu devam etmeye ve işgalcilere yıkıcı darbeler vurmaya hazır olduklarını vurguladılar.

Onlar aynı zamanda şu ifadelerde bulundular: ‘Şehit el-Samed bizim için onur, şeref ve direniş örneğidir ve düşman ona suikast düzenleyerek irademizi kıramadığı gibi hatta “Bir el destek verir, bir el yapar” sloganıyla bu şehidin yolunu devam ettirmedeki gücümüzü ve direnişimizi iki katına çıkarmıştır.’

Diğer taraftan el-Mesire haber kanalı da işgalci Suudi kuvvetlerinin Mağrib eyaletindeki Sevarih kasabasına saldırı düzenlediğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.