FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehit Eş-Şeravine Binlerce Filistinlinin Katıldığı Törenle Toprağa Verildi

El-Halil vilayetinin güneyindeki Dura kentinde binlerce Filistinli dün (2 Temmuz Salı) ikindi namazından sonra 19 yaşındaki şehit Mutez İdris Eş-Şeravine’yi toprağa verdi.

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde Dura kentine düzenlediği baskın sırasında Eş-Şeravine’ye ateş açmış ve Filistinli genç daha sonra da işgal güçlerine ait bir askeri araç tarafından ezilmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Mutez İdris Eş-Şeravine’nin naaşının ikindiden önce Dura kent merkezindeki evinden alınarak Dura Büyük Camii’ne getirildiğini ve ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Eş-Şamiyye Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildiğini söyledi.

Cenazeye katılanların şehidin fotoğraflarıyla Filistin Kurtuluş Örgütü bayrakları taşıdıkları, direniş gruplarının askeri kanatlarından şehidin intikamını almalarını istedikleri ve “Ey Mutez! Rahat uyu. Biz mücadeleyi sürdüreceğiz” şeklinde sloganlar attıkları ifade edildi.

Dura Belediyesi’nin de Dura Stadyumu yanındaki Şehitler Kültür Merkezi’ni taziye için tahsis ettiği ve taziyelerin üç gün boyunca kabul edileceği belirtildi.

Bu arada, Eş-Şeravine’nin cenaze töreni sırasında işgal güçlerinin Dura kentinde birçok noktada barikat kurduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.