HaberlerİranOrtadoğu

Şehitler Recai ve Bahoner’i örnek almalıyız

Genelkurmay Başkanı General Seyyid Hasan Firuzabadi, devlet yetkililerinin Şehit Recai ve Şehit Bahoner’i örnek almaları gerektiğini söyledi.

İran Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri ve hocalarıyla bir araya gelen İran İslam Cumhuriyeti Silahli Kuvvetler Genelkurmay Başkanı General Seyyid Hasan Firuzabadi, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Amerika’nın İran’a nüfuz etmek istediğiyle ilgili buyruklarına değinerek, “İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, ABD’nin KOEP gerekçesiyle İran’a nüfuz etmeyi amaçladığını vurguladılar. İşte Amerika’nın İran’a nüfuz etmesine karşı çıkma stratejisi İslam İnkılabı ilkellerini muhafaza etmede çok önemlidir” dedi.

Şehit Recai ve Şehit Bahoner’in hatırasını da saygıyla anan Genelkurmay Başkanı General Firuzabadi devlet yetkililerine hitaben “Eğer ABD’nin İran’a nüfuz etmesine karşı çıkmak istiyorsanız Şehit Recai ve Şehit Bahoner’i örnek almanız gerekiyor” dedi.

Çarşamba günü İran İslam İnkılabı’nın ilk yıllarındaki cumhurbaşkanı ve başbakanlarından şehid Recai ve şehid Bahoner’in şehadet yıl dönümleri dolayısıyla Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu’nu kabul eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei de Şehit Recai ve Şehit Bahoner’in iman esasına dayalı olduklarını belirterek, “Bu nurlu simaların anısının İran tarihinde kalıcı olması kuşkusuz Allah’nın muhlis kullarına teşekkürünün belirtisidir” diye söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.