FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehitlerin kanı özgürlük yolunu aydınlatan ışıktır

Filistin’in meşru Başbakanı İsmail Heniyye, Ez-Zeytun Mahallesi’nde Gazze Savaşı’nda çocuklarını şehit veren El-Ğurra ailesini ziyaret etti.

Heniyye, El-Ğurra ailesinin ve Gazze’deki diğer ailelerin yüce dinleri uğruna cihad ve direniş sancağını taşıyan birer direniş evi olduğunu söyledi.

El-Ğurra ailesinin önde gelen isimleri ve Gazze’nin güneyindeki Hamas liderlerinin katıldığı ziyaret sırasında konuşan Heniyye, “Şehitlerin kanı özgürlük yolunu aydınlatan ışıktır” dedi.

Şehitlerin kanının boşa gitmeyeceğini vurgulayan Heniyye, “Çünkü o önce Allah katında ve sonra bizim yanımızda çok değerlidir. Allah’ın izniyle onların kanıyla yolumuzda yürüyoruz ve Allah’ın yardımıyla sonuna kadar onların yolundan yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Diğer taraftan El-Ğurra ailesi de Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Aile adına konuşan Hacı Ebu Şaban El-Ğurra, Başbakan Heniyye’nin ziyaretini değerlendirerek, Filistin halkının ambargo nedeniyle çektiği bütün sıkıntılara rağmen ailece vefakar askerler olmaya devam edeceklerine dair Allah’a söz verdiklerini söyledi.

Hacı Ebu Şaban El-Ğurra, bu şekilde tüm dünyaya Gazze’deki meşru Filistin Hükümeti etrafında kenetlendiklerini ve her türlü acıya rağmen haklarından ve sabit değerlerinden vazgeçmeyeceklerini göstereceklerini bildirdi.

El-Ğurra ailesi, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı son savaşta oğulları Abdullah, Mansur, Nasır ve Şaban’ı şehit vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.