FilistinHaberlerOrtadoğu

Şehitlerini Uğurlayan Batı Şeria Halkına Saldıran İşgal Güçleri 30 Kişiyi Yaraladı

Geçen Mart ayında işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan ve bugün şehit olan Filistinli genç Mahmud Vecih Avad’ı son yolculuğuna uğurlayan Filistin halkıyla işgal güçleri arasında Kalandiya askeri geçiş noktasında çıkan çatışmada işgal güçlerinin yoğun bir şekilde plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu en az otuz kişinin değişik yerlerinden yaralandığı belirtildi.

Bugünkü gelişmeler hakkında verdiği bilgilerde, şehit Avad’ı Kalandiya mülteci kampındaki Doğu Mezarlığında son yolculuğuna uğurlayan gençlerden kalabalık bir grubun Kalandiya askeri geçiş noktasına gelip işgal askerlerini protesto ettiklerini söyledi.
işgal güçlerinin göstericilerden iki genci tutuklamasıyla çatışmaların şiddetlendiğine dikkat çekerek, işgalcilerin gençleri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanmaları yüzünden otuz gencin yaralandığını, göz yaşartıcı bombanın girdiği bir evde ise bir bayanın bayıldığını ifade etti.

Şehidi kalabalık bir kitle son yolculuğuna uğurlarken, cenaze törenine silahlı milislerin de iştirak edip havaya ateş açmaları dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.