HaberlerİranOrtadoğu

Şehriyar Heyderi: Çabahar’daki güvenlik kontrol altındadır

İran İçişleri Bakanlığı Sınırlar Genel Müdürü Şehriyar Heyderi, Çabahar’da bu sabah gerçekleşen terör saldırısı sonrası güvenlik durumunun kontrol altında olduğunu belirtti.

Heyderi, IRNA’ya yaptığı açıklamada, teröristlerin hedefinin araç ile polis merkezine saldırmak olduğunu fakat zamanında verilen tepkiyle teröristin aracı polis merkezine ulaşmadan patlattığını belirtti.

Araçta bir terörist bulunduğunu ve kendisinin de imha olduğunu belirten Heyderi şu ana kadar bir şahıs veya grubun saldırıyı üstlenmediğini belirtti.

Şehriyari olayda iki kolluk kuvveti mensubunun şehit olduğunu ve olay yerinden geçenlerin bazılarının da yaralandığını ifade etti.

Şehriyari Çabahar Polis Müdürünün olayda şehir olduğuna dair iddiaları yalanladı.

Diğer taraftan İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Heşmetollah Felahetpişe, IRNA’ya yaptığı açıklamada, komisyonun en kısa sürede Çabahar terör olayını inceleyeceğini söyledi.

Felahetpişe, bu kabil olayların gerici ülkelere bağlı gruplar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

İranşehr tıbbi acil durum merkezi başkanı Mohammadreza Naseh olayda yaralananların İranşehr hastanelerine nakledildiğini ve tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Yaralıların üçünün durumunun kötü olduğu ifade edilmektedir.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 30 Mayıs 2020 (37) içerik yüklenmiştir.