HaberlerDünyaIrakİranOrtadoğu

Şehriyari, Amerika’nın Müslümanlar arasındaki İslami vahdeti bozmak peşinde olduğunu söyledi

Dünya İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Hüccetül İslam Hamid Şehriyari, Amerika’nın Müslümanlar arasındaki İslami vahdeti bozmak peşinde olduğunu söyledi.

Hüccetül İslam Hamid Şehriyari dün Rusya Müftüler Konseyi Başkanı ve Müslümanların Dini İdare başkanı Şeyh Ravil Aynuddin ile görüşmede yaptığı konuşmada, “İran ve Rusya’nın Batı’nın İslami projesi IŞİD’i yenilgiye uğratma başarısının ardından bize karşı yeni bir çalışma başlattılar ve Amerika, Müslümanların İslam birliğinde bir bölünme yaratmanın peşinde.” Dedi.
Şehriyari, Amerikan liberalizm kültürün yayılmasının en büyük tehdit olduğuna işaretle, onların kendi kültürlerini başkalarına dayatmak peşinde olduğunu, bu kültürün görünüşte özgürlük olmasına rağmen, bu kültüre karşı olan diğer düşünceleri yok etmek peşinde olduğunu ifade etti.
Dünya İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Hüccetül İslam Hamid Şehriyari ayrıca Amerika’nın Suriye’de radikal İslamcılıkla İslam dünyasına bölünme oluşturmaya çalıştığını fakat İran ve Rusya işbirliğinin bu aşırı düşüncenin Suriye ve İslam dünyasında yayılmasını engellemeyi başardığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.