FilistinHaberlerOrtadoğu

Selam Feyyad, Filistinli Ben Gurion’dur

Batı Yaka’daki gayrımeşru Ramallah Hükümeti’nin başındaki Selam Feyyad, Siyonist işgal devletinin geleceğiyle güvenliğinin konuşulup tartışıldığı Herzliya Konferansı’na katılarak Siyonist liderlerin teveccühünü kazanırken, Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in Feyyad’ı Filistin’in Ben Gurion’u olarak tanıtması herkesi şaşırttı.

Siyonist işgal devletinin güvenliğiyle ilgili konferansta Feyyad’ı göklere çıkaran sadece Peres değildi. Peres’ten önce kürsüye gelen Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak da Feyyad’ı överek, işgal devleti ve uzantılarına boyun eğmeyi reddedip Filistin davası uğruna can veren binlerce şehidin kanına saygısızlık anlamına geldiği için bu konferansa katılmayan Filistinlilerin yönelttikleri eleştirilere ve baskılara rağmen Herzliya Konferansı’na katılan Feyyad’ın büyük bir cesaret örneğini gösterdiğini söyledi.

Ben Gurion, Siyonist terör devletinin kurucusu ve ilk Siyonist Başbakan’dır. Haganah terör örgütünü de kuran Ben Gurion’dur. Filistin halkına karşı yapılan birçok katliamın altında Ben Gurion’un imzası bulunuyor.

Selam Feyyad’ın Siyonist terör devletin güvenliğiyle ilgili olarak yapılan 10. Herzliya Konferansı’na katılması Filistin halkı tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Filistin halkı Feyyad’ın konferansa katılmasını ihanet olarak görürken, başta Hamas olmak üzere Filistin direniş grupları da Feyyad’ı kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.