HaberlerİranOrtadoğu

Selefilik, Amerikancı İslam’ın ürünlerindendir

İran’ın önde gelen büyük alimlerinden Ayetullah Subhani, Selefiliğin gerçekte emperyalizmin müslümanlara yönelik saldırısının ürünü olduğunu açıkladı.

İslam aleminin büyük alimi Ayetullah Subhani, Selefi düşüncesi ile ilgili yaptığı konuşmada selef’in kelime itibarı ile geçmiş anlamına geldiğini ve Selefilerin, 4. asırdan önceki tüm sahabelerin düşüncelerine, iyi- kötü veya doğru- yanlış ayırımlarında bulunmadan “istisnasız,hepsi iyidir ve hiçbiri hiçbir hata ve kusur işlememiştir” diyerek ,bir sahabe, diğerinin kanını dökmüş ve onu haksız yere katletmiş olsa bile saygı duymak gerektiğini ileri sürdüklerini belirtti.

Ayetullah Subhani bu sapık inancın temelden yanlış ve çürük olduğunu belirerek günümüzde selefiliğin sömürü düzeninin İslam dini ve müslümanlara yönelik saldırılarından kaynaklandığını, vurguladı.

Vahabilik , Yüce İslam sancağını neredeyse Viyana’ya kadar ulaştırmayı başaran Osmanlıları içeriden vurabilmek için, İngilizlerin 2 asır önce uydurduğu ve Arabistan’a kısmen yaymayı başardığı bir selefi mezhebi sayılıyor.Vahabiler hem sünni hem şia müslümanlarını müşrik bilmekte ve kendilerinden başka hak mezhep tanımamaktadır. Kutsal beldelerdeki Osmanlı eserlerinin ard arda yıkılması, hatta Ecyad Kalesi’nin bile yıkılarak yarine otel binası inşa edilmesinin ardındaki sebep bu sapık inanç ve nefrettir.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.