Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Selfit Eylemi Gazze Şeridi’nde Yürüyüşlerle Kutlandı

Batı Yaka’nın kuzeyinde gerçekleştirilen ve iki işgal askerinin ölümüne, bazılarının da yaralanmasına yol açan feda eylemi dün (17 Mart Pazar) Gazze Şeridi’nde binlerce kişinin katıldığı yürüyüşlerle kutlandı.

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah ve Han Yunus kentleriyle kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde düzenlenen yürüyüşlere İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderleri de katıldı.

Hamas milletvekili Müşir El-Mısri, Beyt Lahiya’daki yürüyüşün sonunda yaptığı konuşmada, Hamas’ın eylemi kutladığını ve direnişin Batı Yaka’da hâlâ canlı olduğunun delili gördüğünü söyledi.

El-Mısri, eylemin işgal güçlerinin tüm güvenlik önlemlerini ve işgalcilerle yapılan işbirliğini ve güvenlik koordinasyonunu aşarak gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

“Bu tür bireysel eylemler işgalcinin evinin örümcek ağından daha zayıf olduğunu gösterdi” diyen El-Mısri, şu anki neslin tarihi yeniden yazacak güce sahip olduğunu ifade etti.

Rafah kentindeki yürüyüşün sonunda konuşan Hamas liderlerinden Hammad Er-Rakab da Selfit eyleminin işgale karşı mücadelede en etkili ve en yararlı yolun direniş olduğunu gösterdiğini belirtti.

Er-Rakab, eylemin işgal güçlerinin cinayetlerine, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan ihlallere verilen doğal bir tepki olduğunu kaydetti.

İşgal rejimi medyası, Selfit kentinin kuzeyindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi kavşağında gerçekleştirilen bıçaklama ve ateş açma eyleminde iki işgal askerinin öldüğünü ve beş Yahudi yerleşimcinin yaralandığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.