Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Selfit Operasyonunda 4 Siyonisti Öldüren Ömer Ebu Leyla, Münafıkların İşgalcilerle İşbirliği Sayesinde Şehid Edildi

Selfit vilayetindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirdiği bıçaklama ve ateş açma eylemiyle üç işgalciyi öldüren Ömer Ebu Leyla, işgal güçlerini iki buçuk gün peşinden koşturduktan sonra dün akşam geç saatlerde işgal güçleriyle girdiği çatışmada şehit oldu.

İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı, işgal güçlerinin Filistinli gence nasıl ulaştıkları konusunda verdiği bilgide, dün akşam saat 21:00 sularında işgal güçlerine Ömer Ebu Leyla’nın Abveyn köyünde iki katlı bir evde olduğu istihbaratının geldiğini söyledi.

Haberde, işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın gelen istihbarat üzerine köye özel bir birlik gönderdiği, istihbarat ajanlarının köye sebze satıcısı kılığında girdiği ve operasyonun daha sonra açık hale geldiği kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu, Filistinli gencin işgal güçlerine teslim olmayı reddettiğini ve ateş açtığını, işgal güçleriyle Ömer Ebu Leyla arasında çatışma çıktığını, bunun üzerine işgal güçlerinin roket kullanmaya karar verdiğini bildirdi.

Haberde, işgal güçlerinin binaya birkaç füze attıktan sonra Filistinli gencin saklandığı binadan açılan ateşin kesildiği, işgal güçlerinin binaya kafasına kamera yerleştirdikleri bir polis köpeği gönderdiği, bu şekilde gencin öldüğünü ve cesedinin yerini tespit ettiği belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu, işgal güçlerinin binaya dikkatli bir şekilde girdiklerini, Filistinli gencin cesedine ulaştığında operasyonun tamamlandığını ilan ettiğini söyledi.

Haberde ayrıca, işgal güçlerinin yerinin tespit edilmesi yaklaşık iki ay süren Nealive örneğinin tekrarlanmasından endişe ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.