HaberlerİranOrtadoğu

Şemhani: Amerika, İngiltere ve Arabistan, internet üzerinden İran aleyhinde vekalet savaşı yaptı

İran milli güvenlik yüksek konsey sekreteri Ali Şemhani, dün yaptığı açıklamada, internet ve sanal alemde son zamanlarda yaşananların gerçekte İran halkı aleyhinde bir vekalet savaşı olduğunu söyledi.
Ali Şemhani, Lübnan el’Meyadin tv kanalına verdiği demeçte, ‘İran’da son zamanlarda yaşanan olaylarla ilgili olarak yayınlanan mesajların ve yapılan açıklamaların bu olayların Amerika başta olmak üzere İngiltere ve Arabistan gibi müttefiklerince yönlendirildiğinin görüldüğünü’ söyledi.

Amerika, siyonist İsrail, Suudi rejimi, İngiliz yetkililer ve yine onlara bağlı medya kuruluşları son günlerde İran’da yaşanan olayları İslam cumhuriyeti ve inkılab aleyhinde yönlendirmeye çalıştılar.

Amerika ve müttefiklerinin İran’da kaos ve kargaşa çıkarmak için yaptığı girişimlerden biri, çok açık bir şekilde kargaşa çıkarmak isteyen isyancılara desteğini ilan etmek oldu.

İran milli güvenlik yüksek konsey sekreteri, İran’da son günlerde yaşanan örgütlü ve dışarıdan yönlendirilen isyancıların girişimlerinin gerçekte perde arkasında, İran’ın ilerlemesini önlemek olduğunu belirterek, İran İslam inkılabı düşmanlarının İran’ı içinde parçalamak istediklerini ama hiç bir zaman onların böyle arzularına ulaşamayacaklarını zira İran halkının ve İslam nizamının asla buna izin vermeyeceğini söyledi.

Şemhani, İran’da yaşanan gösterilerde Amerika ile Arabistan gibi müttefiklerinin müdahaleleri konusunda İran halkının son derece hassas ve tepkili olduğunu söyledi.

İran milli güvenlik yüksek konsey sekreteri, Arabistan’ın İran aleyhinde siyasi planlar ve senaryolar için çok fazla para harcadığını belirtirken, Suudi rejiminin, bu müdahalelere karşı İran İslam cumhuriyetinin sert tepki göstereceğini bildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.