HaberlerİranOrtadoğu

Şemhani: Atom bombası Siyonistlerin güvenliğine yetmez

İran Milli Güvenlik Yüsek Kosenyi Sekreteri Ali Şemhani, Kirman şehrinde yaptığı açıklamada Filistin gençlerinin intifadasına değinerek, atom bombasının İsrail’in güvenliğini sağlayamadığını belirtti.

Geçen 200 yılda düşmanın kapsamlı şekilde saldırısına rağmen İran’ın hiçbir parçasının bölünmediğini dile getiren Şemhani, bunun ad halk ve Silahlı Kuvvetleri’nin fedakarlığına borçlu oduklarını söyledi.

Düşmanın hiçbir zaman İran’la düşmanlıktan vazgeçmeyeceğinin altını çizen Şemhani, “Biz ülkü ve armanlarımıza bağlı kaldığımız sürece düşman tavır değiştirmeyecek. İslam İnkılabı’ndan kazandığımız tecrübeleri gelecek nesillere de aktarmalıyız” diye konuştu.

Asıl İslam ile tekfirci ve aşırı İslam’ın ayrı tutulması gerektiğini söyleyen Şemhani, bu çerçevede bütün dünya müslümanları ve özellikle gençlere asıl İslam’ın anlatılması ve doğru dini kültürün aktaılması gerektiğini kaydetti.

İslam dünyasının asıl düşmanı İsrail’e karşı uyanık olmanın önemine işaret eden Şemhani, İslam’ı güçsüzleştirmeyi planlayan sulta ve istikbar sistemine karşı her türlü adımın atılmasının gerekli olduğuna değindi.

İsrail’in tekfircilerin ortaya çıkışından beri kendisini güvende hissettiğini de söyleyen Şemhani, “Atom bombası ve modern askeri araçlar bile Siyonist İsrail’in güvenliğini güvence altına alamaz” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.