HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Şemhani: İran ve Rusya, Suriye’de terörizm tehdidi yok etmede belirleyici rol ifa etmekteler

Dün Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev ile görüşen İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri, İran ve Rusya’nın Suriye’de terörizmi yok etmede belirleyici bir rol ifa etmekte olduklarını bildirdi.

Bazı ülkelerin Suriye’deki gayri meşru varlığına temas eden İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Ali Şemhani, bu ülkelerin pratikte hezimete uğramış tekfiri terörizmin güçlendirilmesi doğrultusunda hareket etmekte olduklarını söyledi.

Amerika ve bazı müttefikleri sözde IŞİD terörizmine karşı mücadele bahanesiyle Suriye’de varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar. Oysa ABD başkanı daha önce başkanlık seçimleri döneminde Suriye ve Irak’ta var olan IŞİD terörizminin ortaya çıkmasında Amerika’nın rol ifa ettiğini itiraf etmişti.

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev de bu görüşmede İran ve Rusya arasında ilişkilerin sürekli gelişme süreci içinde olmasından mutluluğunu bildirerek, terörizmle mücadele alanında İran ve Rusya arasındaki yakın işbirliğinin dünyada çok güzel bir örnek olduğuna temasla, bazı ülkelerin İran ve Rusya arasındaki bu güzel işbirliğinden rahatsız olduklarını ve bu işbirliğine darbe indirmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.