İslami Davet

Şemhani: Suudi Arabistan’ın teröristlere destek rolü affedilemez

27 Şubat 2017 18:41

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Suudi Arabistan’ın bölgede yenilgiye uğramış terörist grupları kurup, destekleme rolünün gözardı edilemez olduğunu kaydetti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ile görüştüğüne dair iddiaları yalanladı.Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, kendisine yöneltilen ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı’yla görüştüğünü ileri süren bir soruya, “yalanlıyorum” diye yanıt verdi.

Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, İran’ın terör yetiştirme konusuna tamamen yabancı olduğunu anlatarak, “Ayrıca biz tedbirli güvenlik sistemimizin yanısıra bu tür olaylar karşısında her zaman hazırlıklı olan bir millete sahibiz” ifadesini kullandı.

Bölgedeki ülkelerde etkili olan teröristlerin aynı yerde okuyup yaşadıkları ve belli amaçlara hizmet etmek amacıyla terör eylemi gerçekleştirdiklerinin altını çizen Şemhani, “Bu ülkelerin duyarlı bir halk ve düzenli bir güvenlik sisteminden yoksun olmaları İran’la aralarındaki farkı ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

Şemhani: Suudi Arabistan’ın teröristlere destek rolü affedilemez Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık