FilistinHaberlerOrtadoğu

Serbest kalırsam direnişe devam edeceğim

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden ve hareketin askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Batı Yaka’daki komutanlarından Abdullah Bergusi, bir esir değişimi anlaşmasıyla serbest bırakılması durumunda işgale karşı daha önce sürdürdüğü direnişe yeniden döneceğini belirterek, işgal rejimiyle savaşmak için New York veya Havai gibi bir yeri seçmeyeceğini ifade etti.

Tek kişilik hücreye konulması talebiyle en-Nasira’da Siyonist mahkemede hakim önüne çıkarılan Bergusi yaptığı açıklamada, esir değişimiyle ilgilenmeyen ve şu anda başka şeylerle meşgul olan Netanhayu’nun tutumu nedeniyle yakın zamanda bir esir değişimi gerçekleşmesini beklemediklerini ifade etti.

Bergusi sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas’ın serbest bırakılmasını istediği Filistinli esirler listesinin üçüncü sırasında yer alıyorum. Mervan Bergusi ile Ahmed Saadat’tan sonra geliyorum. Esir değişimiyle ilgili yapılan dolaylı görüşmelerin ardından Hamas anlaşmayı imzaladığı gibi Siyonist rejimin görüşmelerden sorumlu yetkilisi Hagay Hadas da imzalamıştı. Fakat Netanyahu antlaşma masasına gidince geri adım attı ve anlaşmayı imzalamadı.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.