HaberlerİranOrtadoğu

Şeriatmedari, İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında iktisadi işbirliğine vurgu yaptı

İran sanayi, maden ve ticaret bakanı Muhammed Şeriatmedari, Azerbaycan Cumhuriyeti mevkidaşıyla görüşmesinde iki ülke arasında iktisadi işbirliğinin geliştirilmesinin daha çok işbirliği ve çabaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti ortak komisyon çalışma grubunun oluşturulmasıyla iki ülkenin sanayi, maden ve ticaret gibi çeşitli alanlarda potansiyelleri ortaya çıkarabileceğini belirterek, İran’ın Bakü yönetimiyle tercihli ticaret anlaşmasını imzalamaya hazır olduğunu söyledi.

Şeriatmedari, İran İhracat Fonu, Küçük Sanayi ve Sanayi Siteleri Kurumu, İran Sanayiyi Geliştirme Kurumu gibi kurum ve kuruluşların Azerbaycan Cumhuriyetiyle işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Azerbaycan Cumhuriyeti ekonomi bakanı da, sözkonusu görüşmede, iki ülke arasında anlaşmanın hazırlanmakta olduğunu bildirirken, İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Bakü’ye yapacağı ziyarette sözkonusu anlaşmanın imzalanması temennisini dile getirerek İran’la her alanda ilişkilerin geliştirilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.