HaberlerİranOrtadoğu

Sermedi: Trump’ın siyasetleri uluslararası hukuka darbe indirdi

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Murtaza Sermedi, ABD başkanının tek taraflı politikalarının Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması ve uluslararası hukuka darbe indirdiğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı özel temsilcisi Sermedi, Karakas’ta Venezüella cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ile görüşmesinde, ABD başkanı Trump’ın tek yanlı siyasetleri ve saldırıya dayalı siyasetlerine karşı mücadelenin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Venezüella Devlet Başkanı’nı yeniden ülkenin başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik mesajını sunduktan sonra açıklama yapan Sermedi, Donald Trump’ın yıkıcı ve tek taraflı politikalarının, hatta Kanada ve Avrupa gibi en yakın müttefiklerinin bile tepkisine neden olduğunu söyledi.

İran dışişleri başkan yardımcısı, ABD başkanının saldırgan politikaları karşısında işbirliğini artırarak İran ve Venezüella’nın şiddetle mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Venezüella Devlet Başkanı Nicholas Maduro da, Donald Tramp’ın Meksikalı göçmenlere yönelik saldırgan politikalarını ve Latin Amerika’daki insanlık dışı politikasının diğer boyutlarına temasla, ”Obama’nın, kandırmaya dayalı ve Trump’ın ise açıktan şiddet yanlısı siyasetle Venezüella’yı ve bağımsız devletleri ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.