FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Ahmed Yasin ümmetin sembol ismi olmaya devam edecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Musa Ebu Merzuk, Hamas Hareketi kurucusu Şeyh Ahmed Yasin’in başlattığı yürüyüşün boşa gitmeyeceğini ve kesintiye uğramayacağını belirterek, filizlenen bu yürüyüşün çiçeklerinin bütün Filistin’in özgürlüğe kavuşması, esirlerle mültecilerin evlerine ve yurtlarına geri dönüşü şeklinde açacağını söyledi.

Gazze’de şehit olan Hamas liderlerinin ve komutanların evlerini ziyaret eden Ebu Merzuk, “Şeyh Ahmed Yasin bütün ümmetin sembol ismi olmaya devam edecektir. Çünkü Filistin davası bütün ümmetin davası ve meselesidir. Bütün Filistin toprakları işgalcinin kirli çizmeleri altından çıkarılıp özgürleştirildiğinde müjde gerçekleşmiş olacak” dedi.

Şeyh Ahmed Yasin’in evini de ziyaret eden Ebu Merzuk yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün ev halkıyla mamur bu evi ziyaret etmekten son derece mutluyuz. Bu ev Hamas liderinin Gazze’deki hayatının sembolik bir hatırasıdır. Burada yaşayan Şeyh, Gazze’yi kuzeyinden güneyine kadar gezer dururdu. Şehit edildiğinde, Filistin halkı işgalcinin suikast ve cinayetlerine tepki göstermek ve Şeyh’in yolunu takip ettiğini göstermek için sokaklara döküldü. Onun cenazesindeki kalabalık tarihte eşine az rastlanan türdendi.”

Ebu Merzuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında hiç kimse, işgalcinin hasta, yaşlı ve engelli bir insana suikast yapabileceğini tahmin etmiyordu. Ancak Allah sandalyeye mahkûm bu zâtı şehit olarak katına almayı irade etmişti.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.