EyyamullahFilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Ahmed Yasin’in şehadetinin 6.yıldönümü

22 Mart 2010 Filistin’deki İslâmî direnişin manevi önderi ve örnek şahsiyeti Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilişinin altıncı yıldönümüdür.

Şehidlerimizin hepsinin kıymeti birbirinden farklı ve değerlidir. Ahmed Yasin ise özellikle İslam Çağı’nın ışıklarının daha net görülmeye başlandığı yıllarda şehid olarak Hayat; İman, Cihad Hicret ve Şehadet’tir düsturunu eksiksiz yerine getirerek bizleri yalnız bırakmış, HAMAS’ın Hizbullahi-İnkılabi çizgiye tam manasıyla sarılmasıylada mesajı tüm İslam dünyasında derin yankılar uyandırmıştır.

Şeyh Ahmed Yasin‘in şehid oluşu Filistin’de işgale karşı iki ayrı intifadanın öncülüğünü yapan, vücudunun felçli olmasına rağmen Allah yolunda mücadeleden, direnişten geri kalmayan büyük insan, büyük lider, HAMAS’ın manevi lideri Şeyh Ahmed Yasin siyonistlerin düzenledikleri bir suikast neticesi 22 Mart 2004 tarihinde hayatını kaybetti.

Şeyh Yasin, evinin yakınındaki camide sabah namazını kılmasının ardından işgalci Siyonistlerin helikopterleri tarafından fırlatılan füzelere hedef olarak şehit oldu. Saldırıda ikisi Ahmed Yasin’in yardımcısı olmak üzere dört kişi daha hayatını kaybetti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.