FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Ahmed Yasin’in yolunu sürdüreceğiz

Halk Direniş Hareketi, bütün dünyayı düşünce ve cihadıyla etkileyen Hamas kurucusu Şeyh Ahmed Yasin’in tekerlekli sandalyedeki resminin her bir Filistinlinin gönlünde kalıcı olmaya devam edeceğini ifade etti.

Halk Direniş Hareketi ile onun askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları Hamas hareketinin kurucusu Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilişinin 6. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı. “Karşılaştığımız sıkıntı ve engeller ne olursa olsun Şeyh Ahmed Yasin’in yolunu izleme konusunda Allah’a ve Resulüne verdiğimiz sözü bugün tekrarlıyor ve yeniliyoruz. Felçli Şeyhimiz Ahmed Yasin şehadete susamış bir nesil yetiştirmekle düşmanı hezimete uğrattı. Bu nesil zafer kazanıncaya kadar yerinde durmayacak, cihad ve direniş yolunu sürdürecektir. Bu nesil, gasp edilen haklarını geri alma konusunda onun düşüncelerine, ilmine ve ilkelerine inanan ve bu uğurda kendisi gibi canlarını ortaya koymaktan geri durmayan insanlardır.”

Açıklamada Şeyh Ahmed Yasin’e de hitap edilerek şöyle dendi: “Arkada bıraktığın yolu izliyoruz. Kur’an’la kuşandık. Dikenlerle dolu yolunu izliyoruz. Ya zafere ulaşacak veya bu uğurda şehit olacağız. Bu iki yolun dışında önümüzde bir yol ve seçenek yoktur. Üçüncüsü zaten batıldır. Nehirden denize kadarki Filistin toprakları İslam topraklarıdır. Bu toprak ancak Kur’an ve sünnetin önerdiği yolla kazanabilir. Bu topraklar ancak abdestli ellerle temizlenebilir. Ey şehidimiz! Cennet senin ve beraberindeki şehitlerin mekânı olsun. Verdiğimiz söze sadık kalacağız ve bükülmeyen iradeni, azmini ve kararlılığını sürdüreceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.