FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinliler yaralandı

Dün akşam (24 Şubat Çarşamba) işgal altındaki Kudüs şehrinin Şeyh Cerrah mahallesinde ikamet eden Filistinli vatandaşlarla, işgal güçlerinin desteğindeki Siyonist gaspçı cemaatler arasında çatışmaların meydana geldiği bildirildi.

İşgal asker ve polisinin himayesinde Filistin halkına taş ve sopalarla saldıran gaspçı Yahudiler bazı Filistinli kadın ve çocukların yaralanmasına neden oldular.

Siyonist cemaatler daha önce gasp ettikleri Filistinlilere ait bir evde bayram kutlamaları yapacakları iddiasıyla mahalleyi basarak, işgal güçlerinin himayesinde Filistinli vatandaşlarla çatıştılar.

Görgü şahitleri gelişmeleri şöyle anlattılar: “Mahalleyi basan gaspçı Yahudiler Filistinli vatandaşlara saldırmaya başladılar. Filistinli vatandaşların gaspçılara karşı koyması üzerine işgal askerleri de olaya müdahale edip cop, dipçik ve sopalarla saldırdıkları Filistinlilerden bazılarını yaraladılar. Yaralı Filistinliler tedavi için hastaneye kaldırdı.”

Olayların büyümesi üzerine işgal güçlerinin mahallenin giriş çıkışlarını kapatıp, yollara barikat kurduklarını belirten görgü şahitleri, başka mahallelerdeki Filistinlilerin bölgeye gelmelerini engelleyen işgal askerlerinin, her ihtimale karşı da takviye güç istediklerini söylediler.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.